New musical generation is presenting II International festival of classical music Intermezzo, which will take place from 24th to 29th of October in Vilnius at Gariunai Business and culture centre and will include 5 concerts. All concerts are with free admission, but with prior registration via e-mail: info@nmgeneration.com

 

Concerts:

24th of October 19.00 – Grand Opening

Legendary cellist Alexander Kniazev and pianist Kasparas Uinskas.

Program: all Brahms – songs and 2 Sonatas for clarinet No. 1 and No. 2 Op. 120

 

26th of October 19.00 – “Seasons”

Violinists Valeriy Sokolov and Nikita Boriso-Glebsky together with Klaipeda Chamber Orchestra

Program:

Antonio Vivaldi: “The four seasons” Op. 77

Malcolm Arnold: “The concerto for two violins”

P. I. Tchaikovsky: “Souvenir de Florence” Op. 70

 

27th of October 19.00 – Recital of the festival

Miroslav Kultyshev – piano

Program:

Sergei Rachmaninov: 13 preludes op. 32

Maurice Ravel: Gaspard de la nuit

Sergei Prokofiev: Sonata No. 7

 

28th of October 19.00 – Two piano virtuosos

Kasparas Uinskas – piano

Evgeni Bozhanov – piano

Program:

Sergei Prokofiev: Suite from Ballet “Cinderella”

Maurice Ravel: La valse

Sergei Rachmaninov: Suite No. 2 Op. 17

 

29th of October 19.00 – Grand Finale

Evgeni Bozhanov – piano

Atvars Lakstigala – conductor

Jāzeps Vītols Latvian Music Academy students orchestra

Program:

Franz Schubert: Symphony No. 8, D. 759

Camille Saint-Saëns: Introduction et Rondo capriccioso Op. 28

Ludwig van Beethoven: Piano concerto No. 5 Op. 73

___________________________________________

Muzika – žmogaus jausmų, emocijų ir išgyvenimų atsipndys… Muzika – tarsi skambantys jausmai, ji pasiekia sielos gelmes ir sustabdo laiką… ją geba suprasti kiekvienas… jai nereikia žodžių… ją tereikia išgirsti…

Jau antrąjį kartą – spalio 24 – 29 d. Gariūnų verslo ir kultūros parke rengiamas tarptautinis klasikinės muzikos festivalis “Intermezzo”, kvies išgirsti… ir pajausti tikrumo momentą savo gyvenime… kvies sustoti ir išgyventi prasmės akimirką…

Penki skirtingi koncertai, kiekvienas išskirtinis, ypatingas ir nepakartojamas:

festivalio atidaryme pasirodys violončelės ir fortepijono duetas su legendiniu violončelininku Alexander Kniazev ir pianistu Kasparu Uinsku, vėliau – du smuiko virtuozai Valeriy Sokolov ir Nikita Boriso-Glebsky kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru koncerte “Metų laikai”, fortepijono rečitalis šį kartą patikėtas pianistui Miroslavui Kultyševui, atliksiančiam 24 S. Rachmaninovo preliudus viename koncerte, festivalyje taip pat bus unikali galimybė scenoje išvysti du fortepijonus bei pianistų Evgeni Bozhanov ir Kasparo Uinsko duetą; o festivalį vainikuos “Imperatoriškasis” Ludwigo van Beethoveno koncertas Nr. 5 kartu su pianistu Evgeni Bozhanov, Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoniniu orkestru ir dirigentu Atvars Lakstigala.

Visi penki festivalio koncertai bus nemokami ir atviri visiems, norintiems dalintis muzikos džiaugsmu. Būtina išankstinė registracija el.paštu: info@nmgeneration.com Vietų skaičius ribotas, pateks pirmieji užsiregistravę.

 

2017 m. spalio 24 d. 19.00 val.

Festivalio atidarymo koncertas

Alexander Kniazev – violončelė

Kasparas Uinskas – fortepijonas

 

Programa:

Johannes Brahms:

Dainos

Sonata Nr. 1 op. 120

Sonata Nr. 2 op. 120

 

Niekada nesustoti žavėtis… ieškoti ir atrasti… mokytis ir tobulėti… Toks šio Festivalio “Intermezzo” atidarymo koncerto leitmotyvas. Pažinimo troškimas – vienas amžinųjų žmonijos variklių. Semkime pasaulį ir jo spalvas į save tarsi maži vaikai, ir nustebsime, kiek daug jis gali pasiūlyti… Kaip ir šio koncerto pagrindiniai herojai: legendinis violončelininkas Alexander Kniazev, supratęs, kad genialus griežimas violončele – dar neriba, šiandien taip pat įspūdingai atliekantis opusus vargonais, o ne per seniausiai debiutavęs kaip pianistas, nuolat besimokantis ir ieškantis naujų repertuarų; ir jo šio vakaro scenos partneris – pianistas Kasparas Uinskas – nepaklūstantis įprastoms gyvenimo normoms, kaskart ieškantis ir atrandantis… Duetas klausytojus pakvies į pažinimo šventę – koncerto programoje pirmą kartą Lietuvoje skambėsiančios Johanneso Brahmso dvi sonatos, originaliai parašytos klarnetui, ir paties A. Kniazevo perdirbtos violončelei, o taip pat šio kompozitoriaus eilė dainų, adaptuotų violončelei ir fortepijonui. Niekada nepraraskime aistros ir alkio gyvenimui ir muzikai!

“Violončelininkas A. Kniazevas yra vienas iš nedaugelio, pasiekusių tokias aukštumas… jis yra vienas geriausių mūsų laikų klasikinės muzikos atlikėjų..” (The Western Mail) Violončelininko koncertų sąraše pasirodymai su garsiausiais pasaulio orkestrais, pagrindinėse koncertų salėse ir su žymiausiais scenos partneriais. Jo pasirodymų laukiama tokiose salėse kaip Concertgebouw Amsterdame, Salle Pleyel ir Théâtre des Champs Élysée Paryžiuje, Palais des Beaux Arts Briuselyje, Wigmore Hall ir Royal Festival Hall Londone, Mozarteum Zalcburge, Musikverein ir Konzerthaus Vienoje, Rudolfinium Prahoje, Suntory Hall Tokijuje ir eilėje kitų. A. Kniazevas pasaulinės šlovės sulaukė, vos 17-kos tapęs laureatu prestižiniame Tarptautiniame P. I. Čaikovskio konkurse.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais:

“…Didis pianistas ir muzikas…” Carnegie Hall (New York Concert Review).

“…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” London Wigmore Hall (Seen and Heard international).

 

2017 m. spalio 26 d. 19.00 val.

“Metų laikai”

Valeriy Sokolov – smuikas

Nikita Boriso-Glebsky – smuikas

Klaipėdos kamerinis orkestras (Meno vadovas Mindaugas Bačkus)

 

Programa:

Antonio Vivaldi

Metų laikai

Malcolm Arnold

Dvigubas koncertas smuikui

P. I. Tchaikovsky

“Suvenyras iš Florencijos”

Kodėl vieni muzikiniai kūriniai tampa hitais, o kiti – ne? Ar yra universalus kodas, kurį tam tikri kūrėjai geba atspėti ir tokiu būdu rasti duris į daugumos ausis ir širdis? Hitas – tai gerai, ar blogai? Pigus masinis reiškinys, ar laiką atlaikanti klasika? Ar klasikinė muzika gali būti populiari? Vienas labiausiai publikos atpažįstamų kūrinių – A. Vivaldi “Metų laikai” ko gero galėtų būti vadinamas klasikinės muzikos “hitu” kuris papuoš antrąjį festivalio koncertą.

Šio vakaro koncerto programa gali būti palyginta su savotišku “puzzle” žaidimu. Pirmiausia galėsite atsipalaidavę sėdėti ir “žiūrėti” į puikiai pažįstamą “paveikslą”. Po to šis “paveikslas” bus sukarpytas į įvairiausius gabalėlius, kurie bus išmėtyti po visą “kambarį”. Ir galiausiai šie gabalėliai bus surinkti dieviškos galios į vieną harmoningą ir harmonizuojantį vaizdinį, kurį kurti padės du smuikininkai virtuozai Valeriy Sokolov ir Nikita Boriso-Glebsky bei Klaipėdos kamerinis orkestras.

Vienas vakaro solistų – smuikininkas Valeriy Sokolov nuolat koncertuojantis su pagrindiniais orkestrais, tokiais kaip Tokijo simfoninis, Ciuricho Tonhalle simfoninis, Seulo simfoninis, Klyvlendo simfoninis, Maskvos simfoninis, Nacionalinis Prancūzijos ir kiti orkestrai. Jo pasirodymų laukia tokie prestižiniai festivaliai kaip Verbier ir Lockenhaus, bei svarbiausios užsienio scenos: Musikverein Vienoje, Lincoln Center – Niujorke, Prinzregenten – Miunchene, Mariinsky teatras Sankt Peterburge, Wigmore Hall Londone. V. Sokolov yra kamerinio orkestro”Kiev Soloists” įkūrėjas ir meno vadovas.

Smuikininkas Nikita Boriso-Glebsky – savo virtuoziškumu sužavėjęs užsienio klausytojus ir kritikus išsiskiria garso spalvų gausa, nepaprastu jautrumu ir muzikalumu. Jo talentas pripažintas svarbiausiuose pasaulio smuikininkų konkursuose – J. Sibelijaus, F. Kreislerio (I-moji vieta). Laureato vardą jis pelnė P. I. Tchaikovskio ir Karalienės Elžbietos konkursuose. 2013 m. smuikininkas laimėjo pagrindinį prizą „Monte Carlo Violin Masters“ konkurse, vykstančiame tik kas keturis metus ir išrenkančiame vienintelį laimėtoją.

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 m. susibūręs stygininkų ansamblis jau du dešimtmečius aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę nuo baroko iki šių dienų ir uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas.

 

2017 m. spalio 27 d. 19.00 val.

Festivalio rečitalis

Miroslav Kultyshev – fortepijonas

 

Programa:

Sergei Rachmaninov

24 preliudai: Op. 3, op. 23, op. 32

 

Viena scena, vienas atlikėjas, vienas kompozitorius ir vienas instrumentas. Trečiasis festivalio koncertas dedikuojamas “instrumentų karaliumi” tituluojamam fortepijonui. Ko gero nėra intymesnės koncerto formos už rečitalį, kuris šiame festivalyje patikėtas pianistui Miroslavui Kultyševui. Simboliška, kad šiandien sukanka jau beveik dešimt metų, kaip “Naujoji muzikų karta” pradėjo savo veiklą, surengdama pirmąjį savo koncertą. Tą kartą, kaip ir šiandien – koncerte pasirodė pianistas M. Kultyševas, unikalus atlikėjas, savo rečitaliams pasirenkantis maštabines programas. Prieš dešimtį metų publika klausėsi visų F. Liszto transcendentinių etiudų, šį kartą koncerte vėlyvosios romantikos šedevrai – 24 S. Rachmaninovo preliudai.

Miroslavas Kultyševas yra vieno prestižiškiausių pianistų konkursų Tarptautinio P. Čaikovskio konkurso Maskvoje (2007 m.) laimėtojas. 2012 m. tarptautiniame konkurse “Monte Carlo Piano Masters jis buvo apdovanotas pagrindiniu prizu, kurį jam įteikė pats Monako kunigaikštystės Princas Albertas II.

Intensyviai koncertuojantis M. Kultyševas priklauso pasauliniam pianistų elitui ir yra kviečiamas koncertuoti svarbiausių koncertų salių, tokių kaip Amsterdamo Concertgebouw, Vienos Musikverein, Niujorko Avery Fisher Hall, Londono Wigmore Hall, Suntory Hall Tokijuje, Zalcburgo Mozarteum, Sankt Peterburgo filharmonijos, Maskvos konservatorijos ir daugelį kitų. Užsienio šalių kritikai apibūdina M. Kultyševą kaip pianistą, apdovanotą išskirtiniu muzikalumu ir transcendentiniu virtuoziškumu. Londono žurnalas The Times pažymi, jog “Poetiškumas ir begalinis žavesys lydi visą atlikėjo grojimą.” (Geoff Brown, The Times, Jungtinė Karalystė).

 

2017 m. spalio 28 d. 19.00 val.

Du fortepijono virtuozai

Kasparas Uinskas – fortepijonas

Evgeni Bozhanov – fortepijonas

 

Programa:

P. I. Tchaikovsky:  Siuita iš baleto “Spragtukas”

Sergei Prokofiev: Siuita iš baleto “Pelenė”

Sergei Rachmaninov: Siuita Nr. 2 op. 17

Treniruotės, konkursai, persitempimai, prakaitas ir tik vienas vienintelis niekada nebepasikartosiantis šansas. Tarp muzikos ir sporto yra begalė panašumų. Scena – žaidimo aikštelė: baltoje komandoje – dešimt “dalyvių”, juodoje – taip pat. Tik vartai – vieni – klausytoju percepcija. O prizas? Priklauso nuo to, kiek šie du muzikantai įkvėps ir “sujaudins” klausytojus. Muzikinis nuotykis – tai minimumas. Transcendencija? Kas žino?…

Du išskirtiniai atlikėjai, paprastai koncertuojantys kaip solistai, susibūrė fortepijoniniam duetui. Scenoje šie du muzikantai – individualistai kvėpuoja tarsi vienu ritmu, tarsi vienas kūnas keturiomis rankomis kuria garsų ir muzikos šventę, kurią unikalią progą išgirsti turės ir Lietuvos publika. Tai bus dviejų aukščiausio lygio ir savitų partnerių dialogas, į kurį įsitraukti kviečiami klausytojai.

Pianistas E. Božanovas – vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per paskutinius dešimtmečius. Vienas amerikiečių kritikas pažymi: „E. Božanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą…“ (“Dallas Morning News“) Atlikėjo koncertų grafike šiandien tokios salės kaip Londono Royal Festival Hall, Berlyno filharmonija, Vienos Musikverein, Maskvos didžiosios konservatorijos salė, Tokijo Suntory Hall, Diuseldorfo Tonhalle ir eilė kitų.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais:

“…Didis pianistas ir muzikas…” Carnegie Hall (New York Concert Review) “…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” London Wigmore Hall (Seen and Heard international)

 

2017 m. spalio 29 d. 19.00 val.

Festivalio uždarymo koncertas

Evgeni Bozhanov – fortepijonas

Atvars Lakstīgala – dirigentas

Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras

 

Programa:

Franz Schubert: Simfonija Nr. 8 D. 759

Camille Saint-Saëns: Introdukcija ir Rondo cappriccioso op. 28

Ludwig van Beethoven: Koncertas fortepijonui Nr. 5 op. 73

Beethovenas kuklusis:

“Tikras menininkas nėra išdidus: jis, deja, supranta, kad menas neturi ribų; jis skausmingai jaučia, kiek toli jis yra nuo tikslo, ir nepaisant to, kad juo žavisi kiti, jis liūdi, nes jis nepasiekė to taško, iš kurio jo geresnysis genijus rodosi tik kaip iš tolo šviečianti saulė”.

Beethovenas išdidusis:

“Kunigaikšti, kas Jūs esate, Jūs esate sutapimo ir gimimo dėka, kas esu aš, aš esu dėka savęs; Kunigaikščių buvo ir bus dar tūkstančiai; Beethovenas yra tiktai vienas”.

Beethovenas jausmingasis:

“Muzika turėtu įžiebti ugnį vyro širdy ir pravirkdinti moterį”.

Jei klasikinės muzikos festivalis yra įmanomas verslo ir prekybos centre, tuomet ašaros – įmanomos vyro akyse, o ugnis – moters šidyje. Nuoširdziai linkime, kad Jus visada lydėtų gera muzika ir kad Jūsų širdys būtų atviros naujoms patirtims.

Paskutiniajame – penktajame festivalio „Intermezzo“ koncerte simboliškai – Penktasis Ludwigo van Beethoveno „Imperatoriškasis“ koncertas, vainikuosiantis visą ieškojimų, atradimų ir spalvų kupiną festivalį.

Kartu su pianistu E. Božanovu koncerte pasirodys Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Atvarso Lakstīgalos. Septynerius metus vadovavęs Liepojos simfoniniam orkestrui, jis yra vienas ryškiausių Latvijos dirigentų, nuolat pasirodantis su orkestrais Vokietijoje, Italijoje, Estijoje ir kitose šalyse.

JV Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, vadovaujamas profesoriaus Andris Vecumnieks ir direktoriaus profesoriaus Jānis Puriņš, nuolat bendradarbiauja su įvairiais kviestiniais dirigentais, bei kasmet parengia 6 – 7 koncertines programas.